Deloglasnik - Informatik (m/ž) - Ljubljana ali remote - Agencija za trg vrednostnih papirjev
Pošlji prijatelju

Informatik (m/ž)

Ljubljana ali remote

Rok za prijavo:

Agencija za trg vrednostnih papirjev (ATVP) je nadzorni organ slovenskega finančnega trga. Nadziramo borznoposredniške družbe, banke, ki opravljajo investicijske posle in storitve, družbe za upravljanje, sklade, javne družbe in delniške družbe, izrekamo nadzorne ukrepe, izdajamo dovoljenja in soglasja pravnim in fizičnim osebam, ki jih nadzorujemo, izrekamo sankcije za prekrške in sprejemamo podzakonske akte z našega področja dela. Dejavni smo tudi v mednarodnem prostoru pri usklajevanju nadzornih dejavnosti in izpolnjevanju nalog, ki jih imamo kot člani ESMA v EU in širše v članstvu IOSCO.

Opis delovnega mesta

ATVP išče DVA INFORMATIKA za krepitev ekipe v Sektorju za informatiko.

Če vas zanima delo z najsodobnejšimi tehnologijami, upravljanje zahtevnih IT sistemov in razvoj inovativnih rešitev, vas vabimo, da se nam pridružite!

Ključne naloge:
- načrtovanje, vzdrževanje in nadgradnja IT infrastrukture, vključno s strežniškimi sistemi (MS strežniško okolje, VDI, backup rešitve, podatkovni centri)
- organiziranje in sodelovanje pri oblikovanju, načrtovanju in vodenju strojne in programske opremljenosti za delovna mesta, pripravljanje predstavitev novih programskih paketov in usposabljanje uporabnikov. Priprava različnih analiz stroškov nakupa opreme, modernizacije poslovanja in novih informacijskih storitev
- sodelovanje pri projektih, ki vključujejo najnaprednejše tehnologije in rešitve za obdelavo velikih količin podatkov (BigData).
- spremljanje tehnoloških trendov in uvajanje novih tehnologij v okolje ATVP
- udeležba v projektih digitalne transformacije in modernizacije obstoječih sistemov
- razvoj in implementacija novih aplikacij in informacijskih rešitev. Priprava razvojnih in funkcionalnih specifikacij informacijskih rešitev ter razvoj manj zahtevanih aplikacij za ATVP

Izbrani kandidat bo opravljal delo praviloma na sedežu Agencije za trg vrednostnih papirjev, Poljanski nasip 6 Ljubljana, oziroma glede na potrebe tudi zunaj njega.

Pogoji

Tehnične zahteve:
- izobrazba s področja elektrotehnike, informatike ali računalništva ali druge naravoslovne smeri (glede na naziv delovnega mesta, je lahko izobrazba kandidata VII/2 oziroma V. stopnje relevantnih smeri)
- izkušnje v informatiki, z močno osnovo v upravljanju IT infrastrukture
- poznavanje strežniških sistemov, podatkovnih centrov, virtualizacije in varnostnih protokolov
- poznavanje skriptiranja (npr. PowerShell) in orodij za avtomatizacijo procesov
- sposobnost samostojnega reševanja tehničnih izzivov ter vodenje IT projektov

Pridružite se ekipi, ki ceni vaš tehnični talent in vam omogoča rast!

Strokovna izobrazba:

V. stopnja – zaključeno gimnazijsko, srednje poklicno – tehniško izobraževanje, VI/1. višješolski strokovni program, VI/2. visokošolski strokovni programi /1. bolonjska stopnja, VII. univerzitetni programi / 2. bolonjska stopnja

Kaj vam ponujamo

Zakaj je to dobra priložnost za vas?
- dostop do najnovejših tehnologij – Delo v okolju, kjer uporabljamo sodobno IT infrastrukturo na osnovi Microsoft in VMWare tehnologije in stalno vlagamo v tehnološko prenovo
- napredni IT projekti – Pričakujemo vašo pomoč pri implementaciji modernih rešitev, kot so informacijska infrastruktura na osnovi arhitekture ničelnega zaupanja (Zero-Trust), uporaba umetne inteligence pri upravljanju infrastrukture ter procesov ATVP in kibernetska varnost
- možnost certificiranja in izobraževanja – Spodbujamo vas, da pridobite mednarodno priznane certifikate (npr. Microsoft, VMware) in razvijate svoje strokovno znanje
- sodelovanje pri projektih IT varnosti – Zaščita občutljivih finančnih podatkov zahteva napredno znanje na področju standarda ISO27001, kibernetske varnosti in obvladovanje nenehno se spreminjajočih zunanjih groženj
- priložnost za razvoj – V ATVP boste sodelovali pri razvoju naprednih IT rešitev, ki imajo neposreden vpliv na finančne institucije v Sloveniji
- raznolikost nalog – Vključeni boste tako v strateške projekte kot tudi v vsakodnevno optimizacijo IT sistemov, kar zagotavlja dinamičnost dela

Delovno okolje prilagojeno sodobnemu IT-ju:
- fleksibilen delovni čas – Prilagodite si prihod med 6:30 in 9:00 ter odhod med 14:30 in 18:30
- možnost dela od doma – Prilagodite si svoje delo tako, da ohranite ravnovesje med kariero in zasebnim življenjem
- napredovanje in rast – Priložnost za karierni razvoj in pridobivanje novih kompetenc v naprednih tehnoloških rešitvah. Možnost strokovnega izobraževanja in usposabljanja iz strokovnega področja
- tiha ura za IT naloge – Nemoteno delo na kompleksnih projektih z možnostjo uporabe tihe ure, ko vas nihče ne bo prekinjal
- stimulativno okolje – Delovno mesto, kjer boste cenjeni in kjer se spodbuja inovativnost in samostojnost

Z izbranim kandidatom bomo sklenili delovno razmerje za nedoločen čas, s polnim delovnim časom in 3 meseci poskusnega dela.

Zakaj ATVP?
V ATVP vam nudimo dolgoročno zaposlitev v urejenem okolju, kjer so tehnologije, izzivi in profesionalna rast del vsakdanjika. Vrednote, kot so dobra komunikacija, odlični odnosi in ugodnosti za družino, pa omogočajo ravnovesje med delom in zasebnim življenjem. Pri nas ni nepotrebnega stresa – imamo jasno vizijo in načrt, kako ustvarjati najboljše rešitve. Imamo tudi certifikat Družini prijazno podjetje.

Vrsta zaposlitve:

Nedoločen čas

Delo od doma:

Popolnoma, Občasno