Deloglasnik - Poslovni partner za finance, finančno načrtovanje in analitiko za Slovenijo in Hrvaško (m/ž) - Celje - Fresenius Medical Care Slovenija d.o.o.
Pošlji prijatelju

Ta oglas ni več aktiven. Prijava ni mogoča.

Poslovni partner za finance, finančno načrtovanje in analitiko za Slovenijo in Hrvaško (m/ž)

Celje

Rok za prijavo:

  • Fresenius Medical Care Slovenija d.o.o.

Družba Fresenius Medical Care je v svetovnem merilu vodilno podjetje na področju dializnega zdravljenja in vodilni ponudnik proizvodov in storitev za bolnike s kronično ledvično boleznijo. Pod okriljem družbe Fresenius Medical Care deluje po svetu 3900 dializnih centrov v 50 državah. V Sloveniji smo z diliznimi centri prisotni več kot 25 let, nahajamo pa se na šestih lokacijah 6 (Celje, Dragomer, Naklo, Krško, Maribor, Ljubljana). Sedež podjetja je v Celju.

Opis delovnega mesta

Delovno mesto:

Poslovni partner za finance, finančno načrtovanje in analitiko za Slovenijo in Hrvaško

Opis delovnega mesta:
- priprava rednih poročil vodstvu za lokalne in globalne namene
- pripravlja poročila za vodstvo FP&A v skladu z lokalnimi in globalnimi deležniki
- poglobljeno razume osnovne poslovne procese ter razvija in nenehno uvaja izboljšave poročanja FP&A
- v državi deluje kot ključni kontakt za FP&A za finančne poslovne partnerje, globalne in lokalne deležnike
- deluje v skupini s finančnimi poslovnimi partnerji, da bi zagotovil pravočasno in kakovostno poročanje
- analizira dobičkonosnost poslovnih segmentov in organizacijskih enot v državah v skladu z lokalnimi in globalnimi deležniki
- pripravlja proračune, napovedi in ocene na ravni držav, segmentov in funkcij
- spodbuja pobude za povečanje učinkovitosti, pripravlja akcijske načrte za doseganje učinkovitosti in spremlja njihovo izvajanje
- spodbuja standardizacijo in optimizacijo lokalnih procesov FP&A v globalnem okviru procesov FP&A
- izračun rezervacij
- podpora pri izračunu donosnosti naložb
- tesno sodeluje z računovodstvom, financami in poslovnimi deležniki, da bi zagotovil dodano vrednost in pregledno poročanje
- podpira mednarodne in lokalne projekte
- opravlja druge naloge po navodilih
- (Možnost globalnih potovanj)

Pogoji

Pričakujemo visoko motiviranega kandidata z:
- najmanj štiri leta delovnih izkušenj na ustreznem področju financ v mednarodnem podjetju (npr. FP&A, poslovni kontroling, komercialne finance)
- visoke analitične sposobnosti in dobro poznavanje finančnih poslovnih procesov
- dobro poznavanje skupinskega poročanja po MSRP in posebnosti poročanja za poslovodstvo
- izkušen uporabnik sistemov SAP FI/CO in SAP BI
- usposobljenost za SAP Analytics Cloud in Dashboarding je prednost
- zelo dobro poznavanje orodij Microsoft Office (npr. Excel, PowerPoint)
- tekoče znanje angleščine
- tesno sodelovanje z višjim vodstvom pri usklajevanju finančnih ciljev s poslovnimi cilji
- dobre medosebne spretnosti z zmožnostjo diplomatskega in taktičnega komuniciranja z vsemi ravnmi vodstva
- dobro se znajde pri sprejemanju premišljenih odločitev, kadar se sooča z nejasnostmi, in izkazuje sposobnost dela v hitro rastočem in dinamičnem okolju
- strukturiran, vesten način dela z dobrim upravljanjem časa, komunikacijskimi in organizacijskimi spretnostmi
- sposobnost dela pod pritiskom

Vabimo vas, da nam pošljete CV v angleškem jeziku preko portala Deloglasnik.

Delovne izkušnje (v letih):

4

Jeziki:

Angleški (napredno)

Spretnosti:

Word, Excel, Power Point, Outlook

Kaj vam ponujamo

Izbranemu kandidatu bomo ponudili:
- odlične delovne pogoje v dinamični in proaktivni ekipi
- konkurenčen finančni paket
- možnosti za osebni in poklicni razvoj ter napredovanje
- sodobno mednarodno delovno okolje
- možnost dela na daljavo
- ekipo navdušenih in predanih zaposlenih

Vrsta zaposlitve:

Določen čas, Nedoločen čas