Deloglasnik - Strokovni sodelavec v financah (m/ž) - Celje - Fresenius Medical Care Slovenija d.o.o.
Pošlji prijatelju

Ta oglas ni več aktiven. Prijava ni mogoča.

Strokovni sodelavec v financah (m/ž)

Celje

Rok za prijavo:

  • Fresenius Medical Care Slovenija d.o.o.

Družba Fresenius Medical Care je v svetovnem merilu vodilno podjetje na področju dializnega zdravljenja in vodilni ponudnik proizvodov in storitev za bolnike s kronično ledvično boleznijo. Pod okriljem družbe Fresenius Medical Care deluje po svetu 3900 dializnih centrov v 50 državah. V Sloveniji smo z diliznimi centri prisotni več kot 25 let, nahajamo pa se na šestih lokacijah 6 (Celje, Dragomer, Naklo, Krško, Maribor, Ljubljana). Sedež podjetja je v Celju.

Opis delovnega mesta

- sodelovanje pri pripravi mesečnih, četrtletnih in letnih računovodskih izkazov v skladu s SRS in MRSP
- sodelovanje pri pripravi letnih davčnih obračunov in poročil
- priprava dokumentacije za zunanje revizorje in sodelovanje z zunanjimi revizorji
- izpolnjevanje statističnih poročil za Banko Slovenije, AJPES, Statistični urad
- priprava inventurnih list za zaloge materiala in osnovnih sredstev
- priprava podatkov za knjiženje osnovnih sredstev
- kontrola evidenc salda kontov kupcev in dobaviteljev
- svetovanje vodstvu pri davčni zakonodaji
- obračunavanje DDV
- kontrola knjiženih prejetih računov
- usklajevanje pomožnih knjig z glavno knjigo
- izvajanje mesečnih in kvartalih kontrol

Pogoji

Pričakujemo visoko motiviranega kandidata z:
- najmanj VI. stopnjo izobrazbe (ekonomska ali finančna smer)
- vsaj 3 leta delovnih izkušenj na področju računovodstva
- dobro poznavanje slovenskih računovodskih standardov in mednarodnih računovodski standardov in davčne zakonodaje
- zmožnost samostojnega dela in odločanja
- natančnost, zanesljivost in odgovornost do dela
- dobro znanje uporabe računalniških programov in MS Office
- dobro znanje angleškega jezika
- poznavanje SAP programa je zaželjeno

Strokovna izobrazba:

VI/1. višješolski strokovni program, VI/2. visokošolski strokovni programi /1. bolonjska stopnja, VII. univerzitetni programi / 2. bolonjska stopnja

Delovne izkušnje (v letih):

3

Jeziki:

Angleški (napredno)

Spretnosti:

Word, Excel, Power Point, Outlook

Kaj vam ponujamo

Izbranemu kandidatu bomo ponudili:
- odlične delovne pogoje v dinamični in proaktivni ekipi
- konkurenčen finančni paket
- možnosti za osebni in poklicni razvoj ter napredovanje
- sodobno mednarodno delovno okolje
- možnost dela na daljavo
- ekipo navdušenih in predanih zaposlenih

Vrsta zaposlitve:

Določen čas, Nedoločen čas