Anita Lettink je partnerka pri Strategic Management Center in ustanoviteljica HRTechRadar. Že več kot dvajset let je vodilna na področjih prihodnosti dela in nagrajevanja, kadrovske transformacije in najemanja zunanjih sodelavcev. Sodelovala je z nekaterimi največjimi svetovnimi organizacijami, da bi preoblikovala način dela, zagotovila prihodnost kadrovskih funkcij in storitev ter podprla najnovejše inovacije in tehnologije.
Anita je bila višja podpredsednica za strategijo in zavezništva ter članica izvršne ekipe pri NGA Human Resources, vodilnem na trgu, ki ponuja inovativne poslovne HR rešitve preko zunanjega izvajanja, svetovanja in tehnologije. Imela je ključno vlogo pri širitvi globalne prisotnosti NGA s strateško prodajo in poslovnim razvojem. Anita je vzpostavila partnerstva z vodilnimi ponudniki na trgu in ustvarila nove ponudbe. Vzdrževala je tesne odnose z velikimi globalnimi strankami in bila gonilna sila strateškega programa HR2025.
Anita je strateška, večjezična poslovna vodja z globalnimi izkušnjami na področju človeških virov in tehnologije na delovnem mestu ter globokim strokovnim znanjem o HCM (human capital management – upravljanje človeških virov). Svoje znanje bo delila z udeleženci 13. konference HR Days, ki bo od 6. do 8. maja v Rovinju.
Kaj lahko pričakujete od njenega predavanja z naslovom »From Directive to Practice: Mastering Pay Transparency in Your Organization« (Od direktive do prakse: obvladovanje preglednosti plačil v vaši organizaciji)?
V uvodu predavanja boste deležni informativnega pregleda direktive Evropske unije o preglednosti plačil s poudarkom na tem, kako se le-ta konkretno uporablja za različne organizacije. Nato se boste poglobili v izzive, ki se pojavljajo pri uvajanju preglednosti plačil znotraj organizacije. Ukvarjali se boste s ključnim vprašanjem – kako pravilno oceniti trenutno stanje plačne strukture vaše organizacije in določiti izhodišče za uvedbo sprememb.
V nadaljevanju boste preučili praktične strategije, ki bodo omogočile učinkovito in nemoteno izvajanje preglednosti plačil. Poudarjen bo pomen razvoja jasnega in dostopnega načrta, ki bo organizacijam pomagal postopoma, a varno uvesti potrebne spremembe, hkrati pa zagotoviti, da bo proces ostal pregleden in da ga bodo vsi zaposleni sprejeli.
Raziskali boste tudi pogoste ovire in izzive, s katerimi se srečujejo kadrovski vodje med tem procesom. Na podlagi izkušenj iz resničnega sveta bo potekala razprava o ključnih izkušnjah, ki so se jih naučile druge organizacije, ko so se ukvarjale z vprašanji, kot so odpor zaposlenih, kulturni izzivi ali tehnične težave pri izvajanju sistemov preglednosti plačil.