#potrebnospremembe: danes dajemo glas "anonimnemu zaposlenemu" iz Novega Mesta.
»Zaposlen sem v večjem podjetju, kjer se je vzpostavila tako imenovana hibridna politika dela. Zaposleni imamo tako možnost kombinacije dela od doma in dela v pisarni – podrobnosti glede organizacije dela pa se sicer določijo glede na oddelek oz. na podlagi dogovora z nadrejenim.
V našem oddelku nam je kljub možnosti hibridnega dela na ravni podjetja - neposredni nadrejeni - jasno izpostavil oz. določil, da se bo delo nadaljevalo v pisani, saj je to njegova osebna preferenca. Pri tem nas je večina zaposlenih bistveno bolj nagnjena k nadaljevanju dela od doma.
Po pogovoru s kolegi znotraj podjetja in tudi iz drugih podjetij iz Slovenije sem ugotovil, da nisem edini zaposleni, ki se sooča s pritiskom, da nas nadrejeni silijo nazaj v pisarne. Zdi se, da kljub dokazu, da je produktivnost in splošno zadovoljstvo bistveno večje v primeru dela od doma, veliko srednjih managerjev še vedno nezaupljivih oz. staromodno želijo imeti svoje zaposlene pod neposrednim fizičnim nadzorom – kljub temu, da z vidika rezultatov tak nadzor nikakor ni več potreben.
Zelo me jezi, da se podjetja oglašujejo kot moderna podjetja, ki omogočajo hibridno delo, hkrati pa svojim zaposlenim tega dejansko sploh ne omogoča, oz. omogočajo to v tako omejeni možnost, da je stanje skoraj takšno kot pred COVID-19.«
Imate izkušnjo z delovnega mesta, ki jo je potrebno deliti?
Zanimajo nas vaše izkušnje - tako pozitivne, kakor negativne!
Vse izkušnje so del življenja in realnosti razmer zaposlenih v Sloveniji, ki jih je potrebno deliti!
Kako sodelovati? Svojo izkušnjo nam zaupajte na uporabniki@deloglasnik.si