Domov
›
Novice
›
Iskalci
›
Hrvaška sprošča ukrepe – prehajanje med mejami
Hrvaška sprošča ukrepe – prehajanje med mejami
NOVO: Hrvaška je sprejela odločitev, da se za otroke do starosti 12 let odpravi pogoj obveznega hitrega testa pri vstopu v državo, vendar le v primeru, če potujejo s starši ali skrbniki, ki izpolnjujejo pogoje za vstop brez karantene.
NOVO: dodatni hitri test na Hrvaškem v primeru daljšega bivanja od 10 dni NI več potreben!
NOVO: izjema za lastnike, najemnike in uporabnike nepremičnin (apartma, pavšal, plovilo) in njihove družinske člane, ki potujejo čez mejo za 72 h, ki se lahko vrnejo s hitrim testom. Hitri test je v primeru te izjeme veljaven 72 ur od odvzema brisa. Izjema velja tudi za ožje družinske člane in ostale osebe, ki imajo na istem naslovu prijavljeno stalno oziroma začasno prebivališče, kadar potujejo skupaj. V primeru pavšala izjema velja tudi za osebe (uporabnike) napisane na pavšalni pogodbi.
Restavracije: terase restavracij bodo odprte med 6. in 23. uro, v turističnih namestitvah pa bodo lahko po novem odprti tudi notranji prostori restavracij.
Vstop na Hrvaško brez karantene - potreben test, potrdilo o prebolelosti ali cepljenju.
Pred odhodom na Hrvaško se priporoča izpolnitev spletnega obrazca Enter Croatia, kjer vnesete podatke o kraju bivanja, osebne podatke in potrdila, ki jih imate za prestop meje:
V današnjem dinamičnem in konkurenčnem poslovnem okolju se vloga človeških virov spreminja iz tradicionalne »mehke« funkcije, ki se ukvarja z administracijo in zadovoljstvom zaposlenih, v ključnega strateškega partnerja, ki lahko pomembno prispeva k uspehu in rasti organizacije. Tehnološki razvoj, spremembe trga in vse večji pomen privabljanja in ohranjanja talentov izzivajo kadrovske strokovnjake, da upravičijo naložbe v svoje pobude in pokažejo, kako neposredno prispevajo k poslovnim ciljem.
Prošnja za zaposlitev mora podati potencialnemu delodajalcu dve osnovni sporočili: da nas delovno mesto zanima in da lahko prispevamo k poslovanju podjetja.
Vaše podjetje se lahko sooči z resnimi izgubami in kaznimi zaradi kibernetskih napadov. Razložili smo vam že, katera so ta tveganja, v nadaljevanju pa boste izvedeli še, kako jih zmanjšati.
Deloglasnik.si uporablja piškotke, (ang. cookies) da bi vam nudil boljšo uporabniško izkušnjo. Z nadaljevanjem ogleda strani se strinjate z uporabo piškotkov. Preberite več o tem
tukaj