Vsem je znano, da med delom preverjate svoj telefon, prejmete ogromno obvestil, nato izgubite koncentracijo in niste več tako produktivni, kot ste bili. Zaradi tega se ne smete sramovati, saj je to že skoraj vsak izkusil. Če bi pa radi želeli povrniti produktivnost in se izogni pasti, v katero vas spravlja telefon, preverite nasvete v nadaljevanju.
Določite nekaj pravil
Nadležno je postavljati pravila zase, a je učinkovito. Če želite manj uporabljati telefon, izberite čas, kdaj je uporaba telefona sprejemljiva in kdaj ne. Na primer, preverjanje telefona med odmori za kosilo ali določenimi kratkimi odmori je lahko sprejemljivo, toda preverjanje med sestanki ali sredi neke obveznosti je lahko moteče. Na ta način še vedno lahko preverite svoj telefon.
Uporabite aplikacije
Lahko vam pri povečanju produktivnosti pomaga prav vaš telefon. Aplikacije, kot so Forest, Freedom in Moment, lahko blokirajo moteča spletna mesta in aplikacije ter vam tako pomagajo, da telefon lažje odložite. Poiščite aplikacije za produktivnost in razmislite o njihovi vključitvi na domači zaslon.
Preklic obvestil
Težava so obvestila. Če želite, da vas telefon manj moti, izklopite obvestila družbenih medijev, iger in drugih aplikacij, ki niso povezane z vašim delom. Bistvena opozorila so v redu (pravzaprav so ključna), toda vaš bivši, ki objavi na Instagramu sliko svojega psa, ni.
Način »Ne moti«
Večina pametnih telefonov ima način Ne moti. Uporaba te funkcije med delovnim časom, da preprečite, da bi klici, sporočila, obvestila in – no – motnje prekinili vaš potek dela. Poiščite ga v razdelku »Nastavitve« in ga prilagodite tako, da vas lahko motijo samo v nujnih primerih.
Telefona ne imejte na vidnem polju
Če bo vaš telefon stran od vaših oči, bo stran tudi od vaših misli. Če telefon hranite v predalu, torbi ali drugem prostoru, ga ne boste nenehno preverjali. To je tako preprosto, kot če bi polnilnik postavili v drugo sobo. Preprosto dejanje, ko morate vstati, da vzamete telefon, lahko prepreči nepotrebno brskanje in vam pomaga, da se znova osredotočite na delo.
Vir: Forbes