Deloglasnik je izvedel raziskavo, kjer je sodelovalo skoraj 1.000 posameznikov (991). V še vedno aktualnih COVID-19 razmerah smo preverili kakšna je pozicija in plača zaposlenih.
1. Najprej smo vas vprašali o vašem bonusu za izredne razmere. Dobrih 70% sodelujočih je odgovorilo NE. Bonus je prejelo približno 30% sodelujočih.
2. Od prejemnikov bonusa je bil znesek dokaj uravnotežen od 100-200 EUR. Pri čemer je največ (81) sodelujočih prejelo znesek v višini od 150-200 EUR.
3. Ker pa vsako delovno mesto ni opravičeno do dodatka za izredne razmere smo preverili tudi možnost kakršnihkoli drugih nagrad (prosti dnevi, napredovanja, boljše izmene), ki bi jih lahko prejeli zaposleni. Žal pa je bilo tovrstnih nagrad deležnih zgolj 9% zaposlenih.
4. Od teh 9 % je bila najpogostejša oblika nagrade bonusi napredovanje, bonusi in povišanje plač, ki skupaj predstavljajo kar 75% vseh odgovorov. Pomembna oblika nagrade pa so bili tudi prosti dnevi s skoraj 20% vseh odgovorov.
5. Glede samega obsega dela polovica zaposlenih ocenjuje, da se ni spremenil. Skoraj celotna druga polovica (40%) pa je opazila povečanje obsega dela. Zgolj za peščico sodelujočih (6%) pa se je obseg pomanjšal.
6. To je skladno tudi s samim vprašanjem glede uspešnosti podjetja, kjer je polovica sodelujočih odgovorila, da ni prišlo do spremembe. 30% sodelujočih izpostavlja, da njihovo podjetje deluje boljše kakor pred pandemijo, kar lahko povežemo s skoraj sorazmernim deležev zaposlenih iz predhodnega vprašanja, ki izpostavljajo povečan obseg dela. Le 15% pa je tistih, ki ocenjujejo, da podjetje deluje slabše kakor pred pandemijo. Sodeč po odgovorih lahko sklepamo, da se je slovensko gospodarstvo so razmeroma dobro prilagodil novim razmeram pandemije.